Córka Książki dla kobiet

Nie ma nic silniejszego niż miłość matki

Duma i zagadka

Córka” to najnowszy thriller psychologiczny od Michelle Frances. W książce dowiemy się jak silne są więzi rodzinne oraz poznamy do czego zdolni są ludzie, którzy stracili najbliższych. Pozornie niemożliwa do rozwiązania zagadka staje się banalnie prosta dla matki, która musi dowiedzieć się co się stało z jej jedynym dzieckiem. A kiedy już się dowie, zażąda zemsty.

Kate była bardzo poukładaną nastolatką, z wielkimi planami na przyszłość, które skrupulatnie wypełniała. Nieczęsto pozwalała sobie na chwilę oddechu czy imprezy w gronie przyjaciół. Pech chciał, że zakochała się bardzo mocno, a jeszcze większy pech, że zaszła w ciążę. Nigdy tego dla siebie nie chciała i nie planowała, jej rodzice od razu zarzekli, że nie będą jej wspierać. Dziewczyna uparła się i postawiła na swoim, obiecując sobie, że jej dziecko będzie najbardziej kochanym człowiekiem na świecie. Wychowała ją sama, w między czasie skończyła szkołę i chociaż los ich nie oszczędzał, to były dla siebie naprawdę bliskie. Młoda Becky wymarzyła sobie karierę dziennikarki, w której matka ją wspierała. Żadna z nich nie wiedziała, że nie skończy się to dobrze.

Poszukiwania na własną rękę

Becky zapowiada się na naprawdę dobrą dziennikarkę śledczą. Jej pierwsze artykuły biją rekordy odczytów i kliknięć, więc kwestią czasu jest, kiedy dostanie swoją pierwszą, poważną sprawę. W trakcie jej badania bohaterka zaczyna coraz bardziej zatapiać się w pracy, co oczywiście jest zrozumiałe, ale jej wahania nastrojów i wystraszony wzrok już niekoniecznie. Któregoś dnia Becky znika bez śladu, a po wielu tygodniach będzie już jasnym, że śledztwo nie dało żadnych rezultatów. Dziewczyna najprawdopodobniej nie żyje.

Zrozpaczona Kate postanawia dowiedzieć się na własną rękę co się stało. Wyrusza na poszukiwania, tropiąc to, co zaczęła tropić jej córka. Niemałym zdziwieniem będzie dla kobiety to, że tragedia jej córki nie była zwykłym zbiegiem okoliczności. Niesiona ogromnym żalem, nie mając już nic do stracenia nie tylko będzie chciała dotrzeć do sedna sprawy, ale też wyrównać rachunki. Doskonale wie, że nie cofnie się przed niczym i nikim, nie ma już o kogo dbać i dla kogo żyć, więc każda, ale to każda decyzja Kate jest możliwa. Zakończenie, które może wprawić czytelnika w nie lada zdumienie, pokazuje jak dobrze skonstruowaną i przeprowadzoną historię przeczytał. Ukontentowanie przychodzi zwłaszcza w momencie, gdy Kate jest pewna, że jej polowanie zostało zakończone.

Ludzie Racool_studio - pl.freepik.com